HLEDÁME PARTNERY PRO VELKOOBCHODNÍ SPOLUPRÁCI

Podlahové topení pod plovoucí podlahu

MONTÁŽ TOPNÝCH FÓLIÍ
V SYSTÉMU POD PLOVOUCÍ PODLAHOU

Instalace topné fólie přímo pod plovoucí podlahu je nejjednodušším způsobem montáže elektrického podlahového topení. Jedná se o suchý způsob montáže topné fólie.

Teplo z topné fólie je emitováno na velké ploše přímo do místnosti. Topný systém můžeme instalovat v každé fázi rekonstrukce nebo v novostavbě.

Teplota místnosti a podlahy jsou řízeny pokojovým termostatem.

Podlahové topení s topnou fólií instalovanou přímo pod plovoucí podlahu můžeme použít jako hlavní způsob vytápění místnosti i jako vedlejší zdroj, který nám zajistí komfortní teplou podlahu.

Optimální pokrytí podlahy topnou fólií jako primárního zdroje tepla je cca 80% podlahové plochy místnosti. Takové pokrytí umožňuje rovnoměrné rozložení teploty v místnosti a vytápění funguje při nižších teplotách podlahy.

Výhody přímého podlahového vytápění

Výběr topné fólie pod plovoucí podlahu

Delší doba zahřívání neznamená její nižší účinnost. U všech topných fólií by mělo podlahové čidlo v podlaze hlídat mezní teplotu 28 oC udávanou většinou výrobců podlahových krytin.

Druhy plovoucích podlah (klik systém)

Způsob instalace topné fólie pod plovoucí podlahu

Tento postup se používá při instalacích topné fólie v suchých místnostech. Suché místnosti zahrnují prostory bez vlhkosti, např. obývací pokoj, ložnice, kancelářské prostory, chodby apod.

Topnou fólii neinstalujeme na místa, kde bude umístěna kuchyňská linka, vestavěné skříně nebo další předměty a spotřebiče, které budou uloženy bezprostředně na podlaze a nebudou umístěna na nožičkách umožňující volné proudění vzduchu.

Schéma instalace topné fólie pod plovoucí podlahu
SUCHÁ MÍSTNOST

Každý z použitých materiálů plní svoji funkci v celém topném systému a nesmí být vynechán:

ad 1) Konečná krytina
Horní podlahová krytina s dekorativní a funkční úlohou, která splňuje příslušné normy odolnosti proti oděru. Topný systém využívá laminované panely, vinylové panely a dřevěné sendvičové desky namontované v plovoucí formě pomocí zámku.

ad 2) Parotěsná fólie – LDPE fólie 0,2 mm
LDPE parotěsná fólie, tloušťka min 0,2 mm, chrání topnou fólii před mechanickým poškozením v důsledku třecího procesu během smršťování a roztahování podlahových panelů. Parotěsná fólie také chrání topný systém před náhodnými událostmi jako je zaplavení vodou nebo jinými látkami v kapalné formě.

ad 3) Topná fólie Heat Decor – řada HD-G 0,338 mm / řada HD-EPL 0,45 mm / řada HD-PRO 0,5 mm
Infračervená topná fólie Heat Decor je hlavním nosičem tepla v podlahovém topení. Topná fólie je připojena k elektrickým vodičům pomocí instalačních konektorů a poté připojena k pokojovému termostatu vybavenému vestavěným snímačem teploty vzduchu a externím snímačem teploty podlahy. V suchých místnostech se topná fólie instaluje přímo pod podlahové panely a nevyžaduje uzemnění.

ad 4) Izolační podložka – min 0,5 cm (např. HD-XPS 300, 6mm)
Izolační podložka slouží jako tepelná izolace, protože topná fólie vyzařuje teplo ve dvou směrech. Rovněž napomáhá vyrovnávat nerovnosti v podlaze a může působit jako akustická izolace. Hraje důležitou roli při instalaci topné fólie. Ve vyřezaných drážkách skrýváme upevňovací prvky topné fólie, například instalační konektory se samovulkanizační páskou nebo elektrické vodiče napájející topnou fólii. Jako izolační podložku doporučujeme podklad XPS-XPS 300 vhodný pro laminátové, vinylové a dřevěné vrstvené plovoucí podlahy, příp. hobru.

ad 5) Parotěsná fólie – LDPE fólie 0,2 mm
0,2 mm silná parotěsná fólie chrání topný systém a podlahové panely před vlivem vlhkosti. 

ad 6) Podlaha (betonový potěr, desky OSB / MFP)
Podlaha je nosný konstrukční prvek, na který jsou položeny všechny vrstvy topného systému. Podlahou může být betonový podklad, dřevěná konstrukce nebo konstrukce z desek OSB nebo MFP splňující standardy únosnosti a stavebních konstrukcí.

Zapojení topné fólie

 1. Topná fólie HEAT DECOR
 2. Termostat
 3. Napájení
 4. Podlahové čidlo
 5. Napájecí kabel topné fólie, modrý (N)
 6. Napájecí kabel topné fólie, hnědý (B)

Regulace teploty topné fólie

a) Regulace elektrického podlahového topení pomocí klasických termostatů:

 • Termostat pouze s podlahovým čidlem (např. HD-T01)
 • Termostat s podlahovým a prostorovým čidlem (např. HD-T02)
 • WiFi termostat s podlahovým a prostorovým čidlem (např. BHT002WiFi)

b) Komfortní centrála HEATMISER neoStat, ke které lze připojit až 32 termostatů neoStat-e nebo jiných kompatibilních zařízení:

c) Regulace elektrického podlahového vytápění pomocí inteligentního systému LOXONE:

 • Kompletní řízení systému vytápění
 • Inteligentní a efektivní topení
 • Individuální topné okruhy
 • Učící se systém
 • Vzdálený přístup, sledování spotřeby
 • Možnost rozšíření o další funkce v domě – inteligentní řízení stínění / chlazení / osvětlení apod.

MÁTE ZÁJEM O PODLAHOVÉ TOPENÍ

SVÉPOMOCÍ NEBO
S MONTÁŽÍ NA KLÍČ?

Zpracujeme Vám
položkový rozpočet ZDARMA

Materiál pro podlahové vytápění najdete v našem eshopu

preloader